Prečo internet s GPS technológiou - ZemNet
Prečo sme sa rozhodli zmeniť technológiu?
29. marca 2019
Podmienky poskytnutia zľavy na TV
14. augusta 2019

Prečo internet s GPS technológiou

Prečo sme začali hľadať novú technológiu sme Vám už popísali v predchádzajúcom článku. Prečo sme ale zvolili namiesto ospevovanej „Vzdušnej optiky“ s malou latenciou*, zabezpečenie kvality s technológiou GPS, Vám skúsime popísať dnes.

Čo to GPS spraví?

Mohli by sme tu rozpisovať, ako to všetko funguje v dlhých technických popisoch, prekladoch od výrobcu a podobne. Nechceme Vás s tým trápiť, chceme to povedať jednoduchšie: „Urobí to vo vzduchu a v sieti poriadok, hlavne v tej našej 🙂 „.

Pointa celej technológie je hlavne v presných časových intervaloch. Tým ako technológia GPS synchronizácie funguje, znižuje v prvom rade vlastné rušenie, no po ďalšie prvé 🙂 pridelí Vám vlastný časový interval na vysielači, ktorý bude vždy Váš, nikdy sa nepoužije iným zákazníkom. Jednoducho povedané, budete mať v každej sekunde vyhradený priestor na komunikáciu. Či ten priestor využijete, alebo nie, je už na Vás.

A aká je skúsenosť po dvoch rokoch?

Určite môžeme povedať len toľko, že sme radi za rozhodnutia, ktoré sme už spravili. Aj keď to ešte nie je úplne (05/2019 – 79%) dokončené, aj keď bol termín celkovej prestavby už dvakrát posunutý, veríme a vidíme, že to celé funguje skvele… tak ako internet fungovať má: bez výpadkov a bez kolísania.

Je to aj jeden z dôvodov, prečo už v nasledujúcich mesiacoch pripravujeme zmeny, ktoré Vás, nových aj starých zákazníkov potešia. Jednu novinku ste už isto postrehli, je ňou digitálna televízia na našej sieti. Ostatné pribudnú postupne v priebehu leta 2019!

* – tá malá latencia (ping, alebo odozva) je fajn, na optike určite dostupná stále, no ak je len vtedy, kedy to nie je potrebné, lebo sa internet nepoužíva, je to na nič!
ZÁKAZNÍCKA ZÓNA WEBMAIL
F